Неймовірна знахідка: гуцулка з Музею Марамороша виявилася українкою з Рахівщини

19 Квітня 2024, 11:45
Неймовірна знахідка: гуцулка з Музею Марамороша виявилася українкою з Рахівщини 402
Неймовірна знахідка: гуцулка з Музею Марамороша виявилася українкою з Рахівщини

Днями опублікував світлину з гуцулкою, що у Музею Марамороша (Румунія) підписана як «Українка з села Луг над Тисою» (Lunca la Tisa). Фотографія зроблена у одному з фотосалонів міста Сигіт наприкінці 1930-х, або ж на початку 1940-х років і зберігається серед тисяч інших скляних та целюлоїдних кліше у згаданому Музеї. 

Про це пише Михайло Маркович.

«І, як то часто буває, мав я сумніви щодо точності підпису до світлини. Адже у 1919 році по річці Тиса пройшов кордон між Румунією та ЧСР (нині з Україною). Поділ відбувся за географічним, а не етнічним принципом. Тож лівобережна частина єдиного до того села Луг, що розділялося рікою і великим транспортним мостом, потрапила до Румунії (так з’явилося село Луг над Тисою), а правобережна, власне, залишилася селом Луг, що на Рахівщині.

Завдяки «силі Фейсбуку» (вже вкотре) вдалося ідентифікувати, що гуцулка зі світлини, яка дуже схожа на знамениту Мону Лізу, авторства да Вінчі, є Гощук Анна Миколаївна 1908 року народження. Жінка проживала на українській частині села Луг, і дожила до 92 років. Свою бабусю впізнала найменша внучка і поділилася ще однією її світлиною, а також світлиною дітей пані Анни (усі просто неймовірно красиві).

До слова, на Рахівщині найчастіше впізнають своїх рідних на старих світлинах, які я публікую», – йдеться в дописі.

Коментар
24/05/2024 Четвер
23.05.2024
22.05.2024